Loading...

Hakkımda

Aslında hepimizin hayatı birbirine çok benziyor; hepimiz seviyoruz, seviliyoruz, üzülüyoruz, kırılıyoruz, korkuyoruz, büyüyoruz, umut ediyoruz, hayal kuruyoruz… Bu duyguları farklı zamanlarda, farklı kişilerle, farklı yerlerde yaşıyoruz ve tecrübe ettiğimiz olayların bizdeki etkileri oldukça değişik olabiliyor. Bazıları bizde derin izler bırakıyor. Bu konuların samimi ve bağ kurularak dinlenilmesi, üzerinde düşünülmesi, harekete geçilmesi, düğümleri açmada katkı sağlıyor, düğümler açıldıkça hayata daha objektif, sevgi dolu ve anlayışlı bakabiliyoruz.

Ben de yaşadığım olayların izleri üzerinde çalışarak yıllar önce kendimi tanıma ve anlama sürecimi başlatmış oldum. Bende kalan her izin aslında bir karşılığı, bir sebebi olduğunu öğrendim, okudum, düşündüm, eğitimlere ve kurslara katıldım, yine düşündüm ve biriktirdiklerimi çevremle paylaşmaya başladım, ve gördüm ki hepimizin bu yolculukta birbirimize ihtiyacı var, birbirimize destek olmaya, yoldaşlık yapmaya derin bir isteğimiz ve bağımız var, kişisel gelişim yolculuğum bu şekilde başlamış oldu

Aralarında en çok önem verdiğim değerim her zaman İletişim oldu. Burada kastettiğim hem iç, hem de dış iletişim, yani gün içinde kendimizle yaptığımız iç konuşmalar ve düşünceleri de kapsamakta. Kaliteli bir iç ve dış İletişim sayesinde insanın daha dengeli olacağına, bu dengenin, erdemli bir hayata imkan vereceğine inanıyorum. İnsanoğlunun devamlı kendini geliştirmesi ve farkındalığını artırması gerektiğini düşünüyorum. Yüksek farkındalık ve dikkat sayesinde, sevgi ve şefkatin doğacağına, bunun da bizi özgür kılacağına ve nihayetinde mutluluğun kendiliğinden hayatımıza dolacağına eminim.

Bunların yanında kısaca özgeçmişimden bahsetmek isterim, 6 Kasım 1979’da İstanbul’da doğdum, Şişli Terakki Lisesi’nden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği ve İTÜ MBA bölümlerini bitirdim, sonrasında uluslararası şirketlerde satış alanında farklı pozisyonlarda görevler aldım. MB Akademi’deki koçluk eğitimim ile Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı koçluk sertifikamı aldım ve sonrasında yaşam koçluğu yapmaya başladım, Evrim’in eşi, Batu’nun babasıyım.

Hepimize bu uzun yolda keyifli ve mutlu yolculuklar dilerim…

Turgay Evin

Sertifikalarım